Víkendový Berlín

Berlín je vždy skvělým výletním cílem, v létě si však jeho atmosféru vychutnáte nejvíce. V málokterém městě narazíte na tolik kreativity a na takové množství vzrušujících proměn. Na každém rohu vznikají nové obchody, kavárny, restaurace a hotely. Berlín žije svým smyslem pro umění, módu a design. Není divu, že se stal jednou z nejdůležitějších evropských módních metropolí.

Obraťte se na nás, naplánujeme vaší cestu, poradíme jaké památky si prohlédnout, doporučíme restaurace, zajistíme ubytování a připravíme žhavé kulturní tipy.

Berlín nabízí vše, co se dá od moderního velkoměsta očekávat. Ať už mluvíme o vytříbených nákupních třídách, jako Unter den Linden a Friedrichstrasse, muzeích, výstavách, koncertech, alternativní scéně s grafity v Kreuzbergu nebo skvělých restauracích. Pokud milujete nakupování, Berlín nabízí vše od svébytných trhů, až po nákupní centra. A nesmíme zapomenout ani na Mercedes-Benz Fashion Week, který proběhne od 28. června do 1. července v Erika-Heß-Stadion.

Berlín je dnes bezpochyby jednou z nejrychleji se vyvíjejících světových metropolí. Je důležitým kulturním střediskem a centrem umělecké avantgardy. Často bývá považována za evropskou Mekku nočního života. Bizarní centrum sice není příliš bohaté na starobylé památky, zato je symbolem moderního životního stylu v Evropě.

Multikulturní město prostě nabízí turistům neuvěřitelné množství možností, jak naložit s časem. K vidění je zde spousta architektonických památek mapujících dějinný vývoj Berlína, dále také jedinečná muzea a galerie, ve kterých můžete obdivovat díla mistrů dob dávno minulých, stejně tak jako moderní umění. Návštěvníci by si neměli nechat ujít ani procházku v zeleni, ať již v botanické nebo zoologické zahradě, ale i v rozlehlých parcích, které jsou ideální pro jízdu na kole nebo příjemný piknik.

Jednorázová radikální přestavba se samozřejmě podepsala na specifické architektuře Berlína. Dnes se v jeho ulicích mísí vzpomínky na všechna prodělaná období: od středověkých budov poblíž Alexanderplatz až po ultramoderní skleněné a ocelové stavby na Potsdamer Platz. Z betonového hnízda plného šedých budov se tak město na Sprévě stalo barevnou oázou, kde se kromě rozmanité architektury nachází také velké množství zeleně. Parky údajně zabírají dvě třetiny celkové plochy.

Nepřeberné množství hotelů je zárukou, že si ten „svůj“ hotel vybere opravdu každý. Pokud toužíte po luxusu, pak nesmíte minout legendární 5hvězdičkový hotel Adlon Kempinski ve čtvrti Mitte u Braniborské brány a má špičkové vybavení, jako je restaurace oceněná 2 hvězdičkami Michelin a nákupní pasáž. Hotel stojí skutečně v centru města, takže některé nejzajímavější dominanty Berlína jsou jen kousek odtud. Za 10 minut dojdete k památníku holocaustu, bývalému hraničnímu přechodu Checkpoint Charlie a na náměstí Pariser Platz.

#berlin #cestovani

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square