Londýn i panství Downton Abbey

Žijeme v ustavičném shonu a stále bojujeme s nedostatkem času na odpočinek. Volné chvíle daleko od pracovních povinností bývají vzácné. S nostalgií sledujeme britský seriál Downton Abbey a litujeme, že poklidné životní tempo a úchvatná atmosféra počátku minulého století zmizely v nenávratnu. Odpočiňte si a vychutnejte Anglii trochu jinak.

Navštivte Londýn i zámek, kde slavný seriál vznikal. Vše pro vás zařídíme.

Užijte si prodloužený víkend v Londýně i na anglickém venkově a přespat můžete i nedaleko panství Downton Abbey – tedy zámku Highclere. Zde vás nečeká žádný extrém ani spěch. Dopřejete si odpočinek, luxus, eleganci v zemi, která vyznává osobitost, soukromí a individualitu.

V Londýně doporučujeme ubytování v elegantním Rosewood London, který se nachází v překrásné edwardiánské budově jen pět minut pěšky od Covent Garden. Sofistikovaný hotel poskytuje klidnou oázu neokázalého luxusu ve stylu Belle Epoque. Hosty uchvátí prostorné a elegantní pokoje, jejichž interiér vytvářeli špičkoví designéři Toni Chi a Martin Brudnizki. K odpočinku slouží nádherné spa a wellness centrum.

Zvolte si v Londýně program podle svých zájmů nebo pánům můžeme doporučit návštěvu Londýnské burzy, jejíž historie sahá až do 17. století, kdy měla podobu burzovního obchodu v kavárnách Londýna. Pokud by si však někteří pánové raději chtěli pořídit skutečně jedinečný oblek, košili nebo špičkové doplňky, mohou navštívit vyhlášenou londýnskou ulici Savile Row, která je synonymem nejvyšší kvality, stylu a elegance v pánské módě. Obleky si zde nechávali šít třeba admirál Nelson, Winston Churchill, Mick Jagger, Jude Law, Davide Beckham nebo princ Charles.

Dámy jistě nevynechají příležitost ke skvělým nákupům. Značkové módní domy objeví v Bond Street, Knightsbridge a Sloane Street. A samozřejmě, návštěva světoznámých obchodních domů Selfridges a Harrod´s je téměř povinností. Dámám můžeme zajistit i privátní návštěvy v salónech předních návrhářů, kterým dává přednost vývodkyně Kate. Jedná se o kupř. o Jenny Packham, jednu z nejúspěšnějších britských návrhářek, která kromě Kate obléká i Angelinu Jolie, Cameron Diaz, Kate Winslet nebo zpěvačku Adele. Velmi žádaná je i britská luxusní značka Mulberry.

Po nákupech a prohlídce burzy doporučujeme nevynechat tradiční čaj o páté. Tuto anglickou klasiku je možné si dopřát v hotelu Ritz. Hosté si mohou vybrat z mnoha druhů čaje a občerstvit se také sendvičem, čerstvými koláčky nebo jiným chutným pečivem. Jedním z dalších věhlasných míst, kde si lze vychutnat lahodný obřad, je věhlasný obchod s čaji a luxusními delikatesami Fortnum & Mason. Je zde i možnost spojit tradice a současnost. Pekárna BB Bakery servíruje čaj o páté v historickém dvoupatrovém autobuse, takže si projížďku Londýna a pohled na známé památky můžete zpestřit báječnými sladkými i slanými koláčky, sendviči a samozřejmě skvělým čajem.

Vybrat restauraci na večer není jednoduché. Londýn je dnes díky nevídané kulinářské rozmanitosti dokonce považován za jedno z hlavních měst gastronomického světa. Vybírat si můžete nejen z tradičních indických, čínských, italských a francouzských restaurací, ale navštívit můžete i nejrůznější latinskoamerické podniky a restaurace s ochutnávkou africké kuchyně. V současnosti lze nabídku mnohých podniků charakterizovat pojmem moderní evropská kuchyně. Mezi vyhlášené podniky patří Fera v Hotelu Claridge, The Ivy v Covent Garden, Langan’s Brasserie u Piccadilly, L’Atelier slavného Joëla Robuchona nebo Nobu ve čtvrti Mayfair.

Druhý den se vydáte na cestu krásnou krajinou na zámek. Doporučujeme zastávku v některé typické anglické venkovské hospodě, ve které se můžete posilnit skvělým sendvičem nebo salátem či Fish and Chips. Four Seasons Hotel Hampshire umístěný v bývalém šlechtickém sídle, který poskytuje lákavou směsici anglické klasiky a moderního světa. Hosté si cení kombinace tradičního exkluzivního sportovního klubu a špičkového hotelu proslulého sportovními a zábavními možnostmi. To vše doplňují krásné pokoje, vynikající aperitivy, množství aktivit jako tenis, jízda na koni nebo plavání. Luxusní Spa & Club poskytuje ideální prostředí k relaxaci.

Až se ubytujete, čeká na vás prohlídka zámku Highclere, který má svou vlastní historii, a dokonce neméně zajímavou než fiktivní Downton Abbey. První dům stával na místě dnešního zámku už před 1300 lety, ale současnou podobu zámek získal až v 19. století, kdy třetí hrabě z Carnarvonu pověřil sira Charlese Barryho, prominentního viktoriánského architekta, který se mimo jiné proslavil stavbou Westminsterského paláce, aby z Highclere vytvořil moderní sídlo, které ohromí celý svět. Pátý hrabě z Carnarvonu a zanícený egyptolog, pak v roce 1922 spolu s Howardem Carterem stál za objevem Tutanchámonovy hrobky, což v současnosti na zámku připomíná expozice egyptských artefaktů. Pokud byste měli zájem, můžeme zde pro vás zařídit i privátní večírek.

Po bohaté snídani pravděpodobně zasvětíte nedělní dopoledne poklidnému odpočinku v hotelovém spa. Jestliže budete toužit po aktivnější formě odpočinku, můžeme doporučit projížďku na speciální lodi po malebném vodním kanále Basingstoke. Před návratem do Londýna a odletem do Prahy si můžete ještě zahrát golf, vyzkoušet jízdu na koni nebo si zahrát tenis.

#londyn #downtonabbey #rosewoodlondon #savilerow #hotelritz #fourseasonshotelhampshire

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square