Letní festivaly

Máte chuť užívat si hudby, filmů, workshopů a divadel? Vyberte si jeden z mnoha festivalů. Konají se nejen v Praze, ale i po celé republice. Stačí si je vybrat. Chcete podrobnosti? Kontaktujte nás.

Jeden z největších letních festivalů Colours of Ostrava 2016 nabídne od 14. do 17. července na více než 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Již 15. ročník Colours of Ostava se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovice. Snad žádný festival na světě nemůže nabídnout unikátnější prostředí. V industriálním areálu bývalých dolů a hutí se pomyslně prolnou těžební věže a obří pece s třímetrovým kyvadlem předvádějícím zemskou gravitaci do strun harfy a blesky z Teslova transformátoru.

V Praze proběhne již po třinácté jeden z největších multižánrových a mezinárodních hudebních festivalů – United Islands of Prague. Od 23. do 26. června představí návštěvníkům nadějné interprety české i světové hudební scény a nabitý doprovodný program. Hudbou oživí Kinského zahradu, Kampu, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Během posledního červnového víkendu na festivalu United Islands of Prague vystoupí více než 100 kapel a hudebních interpretů.V rámci dvoudenního festivalu Prague Metronome, který se uskuteční od 25. do 26. června v Praze na holešovickém Výstavišti a přilehlé Stromovce, vystoupí zahraniční hvězdy Iggy Pop, Foals či The Kooks, ale také čeští interpreti jako J.A.R., Richard Müller či Mydy Rabycad.

Největší nesoutěžní filmový festival v České republice – Letní filmová škola Uherské Hradiště – se letos bude konat od 22. do 30. července. Během let se stala druhou největší filmovou akcí u nás, kterou navštíví tisíce diváků. Filmy jsou promítány v šesti sálech a dvou letních kinech rozmístěných po celém Uherském Hradišti. Již tradičně divákům nabídne program rozdělený do šesti základních sekcí: Fokus, Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, AČFK uvádí a Zvláštní uvedení. I letos Filmovku ovládnou skvělé filmy, příjemná atmosféra i barevný odborný a doprovodný program.

Připomínáme i Rock for People v Hradci Králové od 3. do 5. července, následuje Vysočina Fest od 7. do 9. července v jihlavském Amfiteátru nebo Open Air Festival Trutnov, který se uskuteční v tradičním termínu 18. - 21. srpna.

#letnifestivaly #vstupenky #iggypop #jar #rockforpeople

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square