Nemusíme zvládnout všechno

Stává se vám, že večer přemýšlíte, kam se vlastně ztratil celý den? Znáte tu trapnou chvíli, když vám zavolá matka s jemnou výčitkou, že jste zapomněli na narozeniny vašeho otce? Nepřipomínal právě vám včera partner, že už měsíc slibujete, že si konečně vezmete pár dnů volna a strávíte společně alespoň prodloužený víkend? Patříte také k těm, kteří hlásají, že by den měl mít více hodin? Nedivte se, stále víc totiž pracujeme a máme málo času jen tak si užívat. Nezapomínejme, že životní styl a volný čas jsou také součástí našeho majetku. A možná těmi nejdůležitějšími.

Sama jsem vždycky patřila k lidem, kteří mají pocit, že musí všechno zvládnout sami. Že říct si o pomoc, je důkazem vlastní neschopnosti. Chtěla jsem být dokonalá a dokonalá žena musí být výborná ve své profesi, skvěle se starat o děti, vařit jako Nigella Lawson, vládnout bez problémů domácnosti, a být samozřejmě také přitažlivá pro partnera. Pořídit si paní na úklid? Vykašlat se na teplou večeři? Nezařídit něco takřka obratem? To pro mě bylo nemyslitelné. Pak jsem potkala bývalou kolegyni, která se během pár měsíců proměnila z energické a krásné osoby v usouženou myš. A dávný kamarád, ředitel velké společnosti a proslavený workoholik, skončil s prací ve čtyřiceti po infarktu. Jako první jsem si dopřála paní na úklid. Dnes už vím, že je mému manželovi úplně jedno, kdo nám sehnal lístky do divadla nebo zařídil dovolenou. Nemusím to být já, ale důležité je, že jdu na představení s ním a volné dny vyčerpaně neprospím.

Já mám prostě svou CONCIERGE. Je mým životním společníkem a partnerem. Ví, kdy mají narozeniny všichni příbuzní a dokonce mi pro ně opatří dárek. Sjedná mi návštěvu zubaře a včas mi ji připomene. Neodjedu bez nich na dovolenou, a zatímco odpočívám, zajistí hlídání kočky a postarají se o vymalování bytu. Zařídí prostě všechno. Naučila jsem se říkat si o pomoc a zjistila jsem, že svět se nezbořil. Naopak. Díky téhle službě si zase všímám světa kolem mě a mohu jít v klidu na večeři s přáteli. Nezatěžujte se také vyřizováním věcí, které za vás mohou udělat jiní. Není hanba nezvládat vše, je jen škoda nemít čas na život.

#tereziekaslova #concierge #nezvladnoutvsenenineschopnost

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square