Formule 1

Nenechte si ujít příležitost pozorovat v akci nejlepší týmy světa a jejich jezdce a využijte naši nabídku vstupenek nebo speciálních zájezdů. Závody Formule 1 jsou nesporně nejprestižnější automobilové závody na světě. Neváhejte a navštivte některou z Grand Prix i vy.

Kontaktujte nás a my vše zařídíme.

V červenci se můžete vydat do Rakouska. Závodní okruh Red Bull Ring (původně A1 Ring), se nachází v Rakouském Štýrsku, pouhých 250km od hranic s ČR. Tento atraktivní okruh hostil v letech 1963 -2003 taková jména, jako jsou Jochen Rindt, Niki Lauda, Alain Prost a Michael Schumacher. Po převzetí okruhu společností Red Bull byl okruh kompletně zrekonstruován a nabízí unikátní zážitek a zároveň je pro české a slovenské návštěvníky snadno dostupný. Nenechte si ujít příležitost užít si závody na tomto oblíbeném okruhu!

V polovině července máte zase příležitost shlédnout maďarskou Grand Prix, která se koná u Mogyoródu, hned u Budapešti. První závod F1 se zde uskutečnil v roce 1986 po rekordně rychlé výstavbě trati, která byla zahájena méně než 1 rok před zahájením prvního závodu. Trať se nachází v přírodním údolí, a proto se o ní říká, že z jakéhokoli místa tratě je vidět až na 80% okruhu. Tvar okruhu byl za posledních 20 let trochu pozměněn, okruh má délku 4,4 km a 16 zatáček. Původní trať plánovali postavit v ulicích samotné Budapešti a to je pravděpodobně hlavní důvod, proč má trať takové zatáčky jaké má. Každý jezdec má na trať jiný názor - někteří ji přímo zbožňují a někteří tvrdí, že trať je na ně moc pomalá. Budapešť a její okolí nabízí řadu příležitostí ke zpestření víkendu stráveného na závodním okruhu.

Poslední červencový víkend čeká na návštěvníky a závodníky německá Grand Prix, která se v letošní sezoně koná opět na okruhu Hockenheimring na západě Německa cca 20 km jižně od Mannheimu. Hockenheimring byl postaven v roce 1932, nejprve byl využíván jako závodiště pro motocykly a jako testovací dráha. Formule 1 na okruh poprvé zavítala v roce 1970. V roce 2000 prošel okruh kompletní rekonstrukcí a okruh se upravil tak, aby byl atraktivnější s více možnostmi přejíždění. Trať je dlouhá 4,5 km, závod se jezdí na 67 kol. Hlavní tribuny se nacházejí v části zvané Motodrom. Okruh Hockenheimring patří v seriálu mezi tradiční a závody zde jsou vždy mimořádně zajímavé.

Na sklonku srpna se po letní pauze uskuteční Velká cena Belgie a na počátku září se můžete vydat do italské Monzy. Poté se již závodníci přesunou do Asie, Spojených států, Mexika, Brazílie a závěr sezóny proběhne v Abú Zabí.