Romantické Ravello

Na skalnatých útesech 350 metrů nad hladinou moře se nachází malé město Ravello. Místo tak kouzelné, že jej francouzský básník Andre Gide popsal jako městečko „blíže k nebi nežli zemi“. Richard Wagner zde skládal operu Parsifal, D.H. Lawrence napsal slavný román Milenec lady Chatterleyové a Greta Garbo se zde skrývala před novináři. Odpočívala zde i Jackie Kennedyová, Pierce Brosnan nebo Woody Harrelson. Přejete si i vy strávit na tomto kouzelném místě svou dovolenou? Kontaktujte nás!

Ravello je historické městečko v jihoitalském regionu Kampánie v provincii Salerno. Je vystavěno na svazích hor prudce klesajících k břehům Tyrhénského moře. Díky své poloze nabízí Ravello panoramatické výhledy na moře a další města na Amalfitanském pobřeží, které patří do Světového dědictví UNESCO. O slavné minulosti dodnes svědčí paláce a kostely, založené v době největšího rozkvětu města ve 12. a 13. století. Dominantou hlavního náměstí je dóm s pozoruhodným a cenným bronzovým portálem a dvěma krásnými kazatelnami.

V hájích borovic a palem je umístěn luxusní pětihvězdičkový Hotel Caruso, který byl poprvé postaven v roce 1893 Pantaleonem Carusem na zborcených základech paláce z 11. století a dodnes je rodinným dědictvím. Na přelomu druhého tisíciletí navíc podstoupil rozsáhlou renovaci ve výši 37 milionů dolarů, která mu vtiskla všechna potřebná znamení moderního luxusu.

Caruso, zdobené mytologickými plastikami, freskami a mozaikami, skýtá 48 překrásných apartmánů. Některé s terasou a úchvatným výhledem na skalnaté pobřeží Amalfiny. Jiné s malou zahradou s borovicovým hájem a antickými sochami z bílého mramoru. Hosty čekají postele královské velkosti, koupelny obložené mramorem a jedinečné služby

Hotel se pyšní jedním z nejkrásnějších vyhřívaných bazénů, jehož nekonečná hladina splývá s horizontem. Večeři při svíčkách si hosté mohou nechat servírovat na terasu apartmánu nebo navštívit hotelovou restauraci Belveder. Místní kuchyně je vyhlášená v širokém okolí. Po večeři se pak vydají do úzkých uliček romantického Ravella na symfonický koncert pod otevřeným nebem.

#romantickeravello #ravello #caruso

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square