Rakousko jinak

Pokud máte rádi unikátní taneční festivaly, vydejte se na Line Dance Alp Festival do Zell am See-Kaprun. Jestli vás však nadchlo běhání, můžete se (ať už jako účastník, nebo divák) vydat na jedinečný vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska nebo na ledovcový trail. Hledáte-li naopak klid, najdete ho v podobě kurzů jógy pořádaných ve výšce 2 000 metrů nad mořem.

Chystáte se strávit letní dovolenou v Rakousku? Zvolte místo a my vše zajistíme.

Skvělá hudba, workshopy s těmi nejlepšími trenéry a hlavně spousta tance a výborné zábavy – to je Line Dance Alp Festival, který se koná od 16. do 19. června v Zell am See-Kaprun. O atmosféru Divokého západu se kromě špičkových country kapel postarají i rakouští sportovní dřevorubci, kteří v rámci festivalu předvedou své umění se sekerou a motorovou pilou v soutěži o titul rakouského mistra v kácení stromů. Vrcholem divokého víkendu bude pokus o světový rekord „Line Dance on the Wall“, kdy se bude tančit na 107 metrů vysoké a 500 metrů dlouhé přehradní hrázi Mooserboden. To vše uprostřed impozantních Vysokých Taur v nadmořské výšce 2 040 metrů.

Großglockner Ultra Trail, to je jedinečný závod ve vysokohorském běhu (trailrunning) a pro běžce jedna z největších výzev. Ti se vydají od 22. do 24. července kolem nejvyšší rakouské hory, 3 498 metrů vysokého Großglockneru, napříč třemi spolkovými zeměmi, sedmi alpskými údolími a šesti malebnými obcemi. Ultratrail je dlouhý 110 km, má převýšení 7 000 m, startuje se o půlnoci 22. července v Kaprunu a největší událostí této akce je bezpochyby třicetikilometrový ledovcový běh Gletscherwelt Trail. Letos poprvé mohou vyrazit na start i týmy dvojic jako štafeta.

Ozdravnou jógu v podání zkušené jogínské trenérky si můžete nově dopřát na svazích Schmittenhöhe nad městečkem Zell am See. Čeká vás kombinace čerstvého horského vzduchu, pohybu a relaxace v nadmořské výšce 2 000 metrů s výhledem na okolní třítisícovky. Cvičit se bude 9., 16., 20. a 30. července a 3. a 10 srpna. Sportovní ráno zakončí jogínská snídaně na horské chatě.

#rakouskojinak #dovolena #linedancealpfestival #ozdravnajoga

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square