Nepřekonatelné zážitky

Chcete si dopřát luxus mimořádných zážitků na nevšedních místech? Připravili jsme pro vás přehled několika skutečně neobyčejných hotelů, které poskytují svým hostům nezapomenutelné dojmy. V každém z nich se vaše dovolená promění v jedinečnou událost.

Přejete si snídat s žirafami nebo bydlet pod mořskou hladinou? Kontaktujte nás!

Snídaně s žirafami

V hotelu Giraffe Manor v Keni si díky poloze hotelu uprostřed přírodního parku můžete dát snídani se zvědavými žirafami. Tento unikátní malý hotel, koncipovaný jako lovecký zámeček, byl postavený v roce 1932 sirem Davidem Duncanem, členem rodiny Mackintoshů. Od roku 1984 tato budova funguje jako hotel. Zisk z pronájmu pokojů putuje na záchranu ohrožených Rothschildových žiraf, které žijí na rozsáhlém pozemku. Je to jediné místo na světě, kde můžete krmit žirafy z jídelny nebo z ložnic v prvním patře. Žirafy totiž mají ve zvyku přicházet ráno i večer k domu a shánět dobroty. O jak nevšední lokaci a zážitek se jedná, svědčí i hosté, kteří v tomto hotelu již pobývali – Mick Jagger, Richard Branson, Ewan McGregor nebo Brook Shields.

Luxus v korunách stromů

Lion Sands Game Reserve je velmi exotické a luxusní místo, kde můžete naplno vychutnávat krásu divoké přírody s žirafy, hrochy či lvy. Přitom se nemusíte vzdávat teple vody, či pohodlné postele v krásných pokojích. V lázeňské části najdete posilovnu a dva bazény. Mimo to má však Lion Sands ještě tři „domy“ na stromech. Ubytování v korunách stromů (tzv. treehouse) je unikátní zážitek. I tyto domy jsou vybaveny jako nejlepší hotelové pokoje, ale mají navíc výhodu neuvěřitelného výhledu. Doslova z postele můžete sledovat svět africké divočiny, pozorovat rozzářenou noční oblohu nebo pohlédnout žirafě do očí. V Lion Sands je vše podřízeno atmosféře a duchu starého dobrého safari. Veškeré zázemí je promyšleno a vybudováno tak, aby nijak nerušilo okolní přírodu a nijak neškodilo stromům, v jejichž korunách jsou postaveny domky. Přejdete malý dřevěný můstek ze skalisek a divoká africká buš bude přímo před vámi a na dosah. Pokoj je dokonale promyšlený a je připravený na pobyt za každého počasí po celý rok. Tvůrci věděli přesně, odkud fouká vítr, kde vychází a zachází slunce, a jak se chová déšť.

Podmořská restaurace

Jedinečný Conrad Rangali Island Resort najdete na překrásném tropickém ostrově v malebném koutě Malediv. Rozprostírá se na dvou soukromých ostrovech, které spojuje dřevěná lávka vznášející se nad lagunou. Mořské okolí resortu je domovem pro velrybí žraloky, manty, delfíny, želvy a nádherné korálové útesy. Resort bklopuje překrásná tropická zahrada. Dvakrát se toto kouzelné místo dočkalo označení „nejlepší hotel světa“. Ubytování nabízí luxusní vily, včetně oblíbených nadvodních vil a moderních vil na pláži. Areál resortu také nabízí jedenáct restaurací a barů, lázně a dva bazény. Ovšem světová ocenění si získala zdejší restaurace Ithaa. Chváleno není pouze servírované menu, ale především její poloha – nachází se šest metrů pod hladinou oceánu. Během jídla se tak hostům prohánějí nad hlavou mořští živočichové. Uprostřed korálového útesu se budete cítit jako součást úžasného podmořského světa. Jen pozor – místo v restauraci je nutné rezervovat dva týdny dopředu.

Bydlení pod mořem

Bydlení pod vodou si můžete dopřát v Manta Resort na ostrově Pemba v Zanzibaru. Patří do sítě několika netradičních hotelů v Africe, které se do velké míry snaží co nejméně narušovat krásnou krajinu a zároveň nabízet luxusní poznávací služby a zážitky. Malý dvoupokojový objekt ze dřeva zakotvený 250 metrů od pobřeží je z poloviny podmořský, takže nabízí úchvatný výhled na rušný podmořský svět. Hotelovému pokoji nechybí ani terasa na střeše. Hotel vyrobený ze dřeva má čtvercový půdorys. Pod vodou najdeme ložnici s panoramatickým výhledem osmi okny na okolo plovoucí ryby či na korály u dna. Na úrovni hladiny je obývací část s kuchyňkou a jídelním stolem. Střecha pak slouží jako velká terasa k lenošení, opalování a nočnímu pozorování hvězd.

Magické souznění

Výjimečnou dovolenou můžete strávit také v luxusním Ladera Resortu na ostrově Svatá Lucie s nádherným výhledem na hory Piton a Karibské moře. Ladera resort byl kdysi součástí nejznámější kakaové plantáže Rabot Estate a v roce 1982 byl transformován v jedinečný hotelový resort, přičemž bylo zcela ponecháno přirozené prostředí. Tento malý ráj, který je zcela izolován od zbytku světa, působí velmi magicky a je přímo stvořen pro dokonalou relaxaci a uvolnění. Všechny pokoje jsou jedinečné tím, že mají otevřenou zeď pro dokonalé souznění se zdejší přírodou a zachování úchvatného výhledu na zátoku s panoramaty hor. Pokoje jsou zároveň konstruované tak, aby zaručili svým hostům dokonalé soukromí. Vily a apartmány jsou postaveny z tropických dřevin, kamene a dlažby, zařízených francouzským nábytkem z 19. století nebo replikami, dekorované místními uměleckými díly. Jedná se o jediný resort umístěný u pohoří Piton, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Blízko ke hvězdám

Dáváte přednost horám, absolutnímu klidu a pozorování hvězd? Pak doporučujeme hotelové tábory, kde máte na výběr z řady geodetických kupolí, ve kterých můžete strávit noc. Jednou z nejzajímavějších možností je Elqui Domos v chilském údolí Elqui známém svým nebem posetým hvězdami. Najdete zde sedm geodetických plachtových kupolí, z nichž každá má odnímatelnou střechu, takže můžete hledět na hvězdy přímo z pohodlné postele. Hosté jsou tu dostatečně daleko od městských světel i dalšího znečištění, takže na hvězdy vidí lépe než z městských observatoří. Kromě toho se jim nabízí možnost komentovaného pozorování nebo nočních projížděk na koni. A pokud se nedostanete do Chile, varianty těchto futuristických stanů se nacházejí v také Evropě, od Španělska až po jižní Wales ve Velké Británii.

#neprekonatelnezazitky #snidatszirafami #bydletpodmorem #luxusvkorunachstromu #blizkokehvezdam #magickesouzneni

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square