Nejlepší ostrovy světa

Hledáte inspiraci na dovolenou? Nechte se inspirovat žebříčkem nejkrásnějších světových ostrovů portálu Tripadvisor. První příčku obsadilo havajské Maui, v těsném závěsu se řecké Santorini či karibská Jamajka.

Pokud vás láká některý z nádherných ostrovů, dejte nám vědět. Cestu pro vás kompletně připravíme.

Maui je nejkrásnější z pěti velkých havajských ostrovů. Objevil ho v roce 1786 francouzský mořeplavec Jean-Francois de la Perouse. Jeho největším lákadlem jsou zlatavé písečné pláže, magické západy slunce nebo tyrkysové moře. Díky nádherným scenériím podmořského života s korálovými útesy je Maui rájem vodních sportů. Na opuštěné, jen větry šlehané pláni východního pobřeží se nechal pohřbít aviatik Charles Lindbergh, který jako první přeletěl Atlantik.

Řecký ostrov Santorini v Egejském moři proslavený svými bílými stavbami s modrými střechami. Santorini je v podstatě to, co zbylo po obrovské sopečné erupci tam, kde byl původně pouhý jeden kruhový ostrov. Ten po erupci dostal tvar půlměsíce, kráter se zalil vodou a vzniklo v něm několik malých ostrůvků. Právě tato přírodní katastrofa paradoxně přispěla k tomu, že je dnes tento ostrovi jedním z nejzajímavějších a nejúžasnějších přírodních úkazů v Evropě, za kterým ročně míří tisíce turistů. Pozoruhodný způsob vzniku také nahrává pověstem o tom, že Santorini je ve skutečnosti bájná starověká Atlantida.

Třetí místo obsadila Jamajka, ostrov v Karibiku známý také jako „země dřeva a vody”. Podle Tripadvisoru jsou tamní lesy ideální pro turistiku nebo pozorování ptáků. Ostrov Providenciales ze souostroví Turks a Caios v karibské oblasti obsadil čtvrté místo. Díky snadno dostupným korálovým útesům je jeho doménou především potápění. Tradiční místo ve výběru zaujímá také indonéský ostrov Bali, kde se snoubí průzračné moře a hustá džungle ukrývající prastaré chrámy a drzé opice.

Dalším a zároveň posledním z evropských ostrovů v žebříčku je Mallorca ze souostroví Baleáry. Vyniká nádhernými písčitými plážemi a romantickými zátokami plnými tolik potřebné odpočinkové atmosféry. Piniové háje, pomerančovníky, palmy, cypřiše a mandloně s překrásnými bílými květy a typickou nasládlou vůní okouzlují všechny návštěvníky tohoto krásného ostrova plného historických památek a krásných míst. Spolu s mnoha vzácnými druhy ptactva a rostlin vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru ostrova.

Sedmým nejlepším ostrovem světa je 61 kilometrů dlouhý Mauricius, jedno z nejkrásnějších míst Indického oceánu. Místní exotická příroda a slunečné počasí během celého roku z tohoto ostrova tropický ráj s nezapomenutelnou atmosférou. Dlouhé písečné pláže na pobřeží tyrkysového moře se táhnou po celém obvodu ostrova a jen pár metrů od pobřeží lze pod hladinou moře spatřit neuvěřitelné korálové útesy s bohatým podmořským životem. Příležitostí k plavání, potápění, surfování, windsurfingu i slunění je Mauricius doslova plný.

Turisticky oblíbený ostrov Phuket v Thajsku zaujímá osmou pozici. Láká na západy slunce, vodní sporty či prastaré buddhistické chrámy. Předposlední se umístil ostrov Bora Bora ve Francouzské Polynésii. Díky křišťálově modré laguně, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě, je ostrov nazýván "perlou Polynésie" a pro turisty představuje místo snů. Pokud vás omrzí plavání s tropickými rybami mezi korálovými útesy a budete mí dost opalování a relaxace na bílé pláži, můžete se vydat prozkoumat nitro ostrova.

Žebříček uzavírá brazilské souostroví Fernando de Noronha, které je díky svému ekosystému zapsáno ve světovém kulturním dědictví UNESCO. Nejspíš i kvůli tomu je počet návštěvníků regulován, ale těm, kterým se poštěstí na ostrov dostat, se naskytne příležitost zaplavat si v teplých vodách s delfíny či mořskými želvami.

#nejlepsiostrovysveta

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square