Verdiho opera Aida

Nejrozsáhlejší inscenaci v historii plzeňského Divadla J. K. Tyla nabídne 1. července velkolepé představení Verdiho opery Aida. Pod širým nebem uvidí diváci v přírodním lochotínském amfiteátru operu s více než 300 účinkujícími. Nebudou chybět monumentální kulisy a atraktivní kostýmy starověkého Egypta, balet, akrobati, plivači ohně a velké sbory. V hlavních rolích se představí pěvecké hvězdy evropského formátu Ivana Veberová, Eva Urbanová, Paolo Lardizzone a Ivan Marino.

Chcete mimořádné představení spatřit na vlastní oči? Dejte nám vědět a postaráme se o vstupenky.

Verdiho Aida je sice na repertoáru plzeňské opery od roku 2014, ale inscenace v amfiteátru bude ale nová a jiná. Open air Aida bude úplně novou inscenací. Asi tříhodinové představení nabídne také velkoplošné obrazovky, na kterých se bude promítat videoart Petra Hlouška a záběry sólistů. Představení bude velmi výrazné svým světelným designem, jeho součástí bude velké množství pyrotechnických efektů. Nové budou i kostýmy. Uvedení Aidy má být nejen rozloučením s divadelní sezonou, ale také pozvánkou pro lidi k návštěvě opery.

Kromě operního orchestru pod vedením dirigenta Norberta Baxy, vystoupí výrazně posílený sbor opery, celý baletní soubor, dětský balet, rozsáhlý komparz. Představení se uskuteční téměř za každého počasí, tedy i za mírného deště. Přerušit ho může bouře, silný déšť nebo vítr.

#verdihoopera #aida #vstupenky #podsirymnebem

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square