Jean-Michel Jarre a jeho show

Kmotr eletronické hudby Jean-Michel Jarre se po šesti letech vydává na světové turné, které 8. listopadu zasáhne i pražskou O2 arenu. Jarre je proslulý velkolepými audio-vizuálními koncerty, při kterých vždy jako jeden z prvních pracuje s nejnovějšími technologiemi.

Chcete být u toho? Kontaktujte nás!

Pro show věnované projektu Electronica spolu s více než třemi desítkami slavných zpěváků, skupin a DJů natočil dvě alba. Zatímco první díl s podtitulem „The Time Machine“ a hosty jako Massive Attack, Moby, Air nebo Pete Townshend z The Who již slaví úspěchy u hudební kritiky i posluchačů, jeho následovník „The Heart of Noise“ bude mít premiéru až 6. května. Za všechny hvězdy, které „dvojka“ přinese, jmenujme alespoň Pet Shop Boys, Primal Scream, The Orb, Hanse Zimmera nebo Cyndi Lauper. Koncertní program nadcházejícího turné ale samozřejmě neopomene ani milníky Jarreovy diskografie jako Oxygene nebo Equinoxe.

Jean-Michel Jarre byl nejen jedním z prvních umělců, kteří světu představili elektronickou hudbu v podobě, v jaké ji známe dnes, ale také průkopníkem obřích městských koncertů, se kterými je zapsán i v Guinessově knize rekordů. Prvního rekordu dosáhl s koncertem před La Défense v Paříži, kterému přihlíželo 2,5 miliónu diváků a o pár let později jej překonal u příležitosti oslav 850. výročí založení Moskvy, kde hrál pro více než 3,5 miliónu lidí. Teď Jarre energii těchto velkokapacitních koncertů přenese do výrazně „komornějších“ prostor sportovních hal a arén.

#jeanmicheljarre #vstupenky #show #turne

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square