Nejde to? Zavolejte nám...

Jsem poměrně klidná osoba a málo co, či málo kdo, mě dokáže rozhodit. Je však jedna věc, která mě zcela spolehlivě vytočí k nepříčetnosti. A to jakmile slyším: nejde to, nebo to není možné.

Začíná to zdánlivými drobnostmi – v lahůdkářství nejde nakrájet sýr, protože stroj je už umytý; na úřadě nejde vyřídit rychle žádost, protože existuje jakási stanovená lhůta; jindy zase není možné změnit rezervaci hotelu nebo třeba není možné zařídit během jednoho dne přestěhování kanceláře, atd. Za vším tímto odmítáním je většinou jen pouhá neochota, lenost a nechuť alespoň se pokusit vyhovět zákazníkovi. Proč se snažit, když z toho pro dotyčného nevyplývá nějaký bonus či výhoda!!

Nehovořím tady o věcech skutečně neproveditelných, jako je postavení domu za týden nebo vykopání studny s pitnou vodou v nehostinné poušti. Mám na mysli věci nebo záležitosti často velmi prosté a poměrně snadno proveditelné. Byla jsem před pár dny za kamarádkou v kanceláři. Zrovna probírala se svou sekretářkou služební cestu, kterou nutně potřebovala o dva dny posunout. A co slyšela od své asistentky? To nebude možné, vždyť už je vše domluvené. Vyrvala jsem té osobě telefon z ruky a posunutí jízdenky, změna rezervace hotelu i přesunutí schůzek mně zabralo 20 minut. A slečna sekretářka? Neomluvila se, byla uražená.

Někdy opravdu není jednoduché zařídit mimořádnou slevu při dodávce střešní krytiny nebo zajištění VIP vstupenek na vyprodanou akci. Jindy se naše práce podobá činnosti detektivní. To když nám kupříkladu jeden klient poslal ofocený obrázek ze zahraničního časopisu a na něm byly krásné šaty. Přál si zajistit jejich koupi pro manželku. Více informací neměl. Když se na nás obrátil, povzdychl si: „Asi to nepůjde, ale přesto se ptám...“ Moje alergie na tahle slova funguje jako adrenalinová injekce. A naštěstí stejně reagují i moje kolegyně. Trvalo nám půl hodiny, než jsme pod lupou identifikovaly časopis a následně v jeho redakci zjistily značku těch krásných šatů. Za další půlhodinu jsme kontaktovaly módní dům a mohly napsat našemu klientovi, že šaty jsou na cestě.

Nic není nemožné, tak zněl kdysi slogan automobilky Toyota. Netroufáme si tvrdit totéž. Víme, že existují limity. Vždy se však ze všech sil snažíme splnit přání našich klientů a vyjít jim vstříc.

Potřebujete něco zařídit? Něco „co nejde“? Zavolejte nám.

#nejdeto #wecandoit #nenitomozne #concierge

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square