Světový pohár

Druhá velká hokejová akce, na kterou se těší miliony fanoušků po celém světě, se odehraje od 17. září do 1. října v kanadském Torontu. Turnaje za účasti největších hvězd NHL kromě české reprezentace zúčastní ještě Američané, Kanaďané, Rusové, Švédové, Finové, výběr zámořských hráčů do 23 let a tým složený z hráčů ostatních evropských zemí. Máte zájem o vstupenky? Chtěli byste spojit cestu s výletem k Niagarským vodopádům nebo zajít na večeři s hokejisty Palátem, Mrázkem a Hertlem? Obraťte se na nás a vše zajistíme.

Světový pohár se vrací po 12 letech a jako nástupce Kanadského poháru se uskuteční potřetí v historii. Zatímco v letech 1996 i 2004 se hrálo na v různých účastnických zemích a turnaj vrcholil v Severní Americe, tentokrát se celý odehraje na jednom místě v hale Air Canada Centre.

Každý z osmi účastníků bude mít v kádru 23 hráčů - 20 hráčů v poli a tři brankáře. Týmy budou rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých se utkají každý s každým. První dva postoupí do semifinále, která se budou hrát na jediný zápas. Finále bude na dva vítězné duely. Bude se hrát na rozměrech hřiště i podle pravidel NHL a zápasy budou rozhodovat sudí ze zámořské soutěže.

Přípravné kempy začnou 4. září a účastníci mohou sehrát minimálně jeden přípravný zápas na místě, které si sami zvolí. Na konci přípravy před turnajem ale musí sehrát poslední přípravný duel už v Severní Americe.

#svetovypohar #hokej #toronto

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square