Olympijské hry

Největší sportovní událostí letošního roku budou bezpochyby letní olympijské hry. Do brazilského Rio de Janeira se chystá hned několik českých medailových adeptů. Překážkářka Zuzana Hejnová, veslař Ondřej Synek, skifařka Mirka Knapková, oštěpařka Barbora Špotáková či úspěšní kanoisté a vodní slalomáři... Tato velkolepá událost nás čeká během letních prázdnin, od 5. do 21. srpna. Chcete spojit sportovní zážitky s turistikou? Zajistíme vám vstupenky, ubytování, letenky ale také třeba výlety do amazonského pralesa či na vodopády Iguacu. Dejte nám vědět.

Klání v 28 sportovních disciplinách budou diváci sledovat ve čtyřech transportním systémem propojených zónách: Barra, Copacabana, Deodoro a Maracanã. Tamní slavný stadion bude kromě části fotbalového turnaje hostit také zahajovací (5. srpna) i zakončovací ceremoniál (21. srpna).

Pro zhruba 10 500 sportovců z celé planety budou připravena špičková sportoviště a jedna z nejhezčích olympijských vesnic, která je na dohled od srdce brazilských her – olympijského parku Barra. V něm se uskuteční soutěže v házené, judu, zápasu, šermu, taekwonda, skocích do vody, plavání včetně synchronizovaného plavání, tenisu, gymnastice a dráhové cyklistice. Do programu her se po 112 letech vrací golf a rugby o sedmi hráčích, které se naposledy na největší sportovní akci světa objevilo v roce 1924.

Olympijské hry budou zahájeny na Estádio do Maracaná. Býval to největší stadion na světě. Během finále mistrovství světa v roce 1950 pojal údajně až dvě stě tisíc diváků. Po nedávné rekonstrukci je jeho oficiální kapacita nastavena na 82 238 diváků, což jej činí největším stadionem v Jižní Americe.

Využijte mimořádné sportovní akce i k prohlídce jednoho z nejkrásnějších měst světa. Rio de Janeiro okouzlí i díky svému umístění mezi mořem a kopci, při ústí zátoky Guanabara. Dny strávené v Riu budou výjimečné. Najdete tu více než 20 pláží, největší městský les na světě – národní park Tijuca, nádherné procházky, bohatý noční život, kulturní vyžití a skvělé restaurace.

#olympijskehry #rio2016 #vstupenky #cesta

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square