Mistrovství světa v ledním hokeji

Datum 6. května by si měli do svých diářů výrazně poznamenat všichni hokejoví fanoušci. V Rusku totiž začne mistrovství světa! Česká reprezentace bude v Moskvě a Petrohradě chtít pod vedením kouče Vladimíra Vůjtka ukončit čtyřleté čekání na medaili. Jubilejní 80. ročník mistrovství světa v ledním hokeji se uskuteční od 6. do 22. května. Český tým se utká v základní skupině A se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Lotyšskem, Norskem, Dánskem a Kazachstánem. Zajistíme vám vstupenky, ubytování i cestu.

Tato skupina odehraje svá utkání v Ledovém paláci v Moskvě, který má kapacitu 12.000 diváků. V této aréně se odehrají i dvě čtvrtfinálová utkání, semifinálová utkání a zápasy o bronzové medaile a o zlaté medaile.

Skupina B se skládá z týmů Kanady, Finska, USA, Slovenska, Běloruska, Francie, Německa a Maďarska. Svá utkání odehrají v Yubileiny aréně v Petrohradě s kapacitou 6 000 diváků. Zde se odehrají i dvě čtvrtfinálová utkání.

Rusko je tradičním pořadatelem vrcholných sportovních akcí, hokejový šampionát hostilo už šestkrát, naposledy v letech 2000 i 2007. Maskotem pro tento ročník byl zvolen pes Lajka, který se před 59 lety jako první živý tvor dostal na oběžnou dráhu.

#svetovypohar #hokej #vstupenky #ceskytym

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square