Vysokohorská jóga

Už přemýšlíte, kam na letní dovolenou? A vzpomínáte si na loňské horké léto? Letos si můžete vychutnat osvěžující alpský vzduch na horských túrách, vyjížďkách na horských kolech a populárních e-kolech nebo příjemných procházkách kolem jezer. A čím dál více příznivců získává také vysokohorská jóga! Ať již si vyberete jakoukoliv dovolenou v Alpách, dejte nám vědět. Zařídíme ji pro vás.

„Vysoké teploty v loňském roce ukazují na pokračující vliv skleníkových plynů a fenoménu El Niňo v Pacifiku. Letošní rok bude zřejmě podobně teplý,” odhaduje ředitel britské Meteorologické kanceláře Stephen Belcher. A právě zvyšující se letní teploty stojí za důvodem, proč čím dál více lidí míří do hor.

Náhorní plošina Turracher Höhe, která se nachází na hranici mezi Korutany a Štýrskem, je pro takový únik jako stvořená. Díky nadmořské výšce (1800 m) a souvislému lesnímu porostu zde v létě velká horka nehrozí. Zdejší klima a nádherné přírodní prostředí zapůsobí jako balzám na vaše tělo i na duši. Program v přírodě přitom může být nevídaně pestrý: běh po horských stezkách nebo kolem jezera, pohádkové procházky kouzelnými lesy nebo kolem jezer, náročné vysokohorské túry, mountainbiking na lesních cyklostezkách - to vše zde můžete podniknout sami nebo s dobře vyškolenými trenéry. Horská příroda je to nejkrásnější fitness studio, jaké si člověk může jen představit.

Kurzy jógy v Alpách získávají stále více příznivců. Jóga totiž není pouze cvičení. Na rozdíl od adrenalinových sportů, které sice taky pomáhají vyčistit hlavu a získat kondici, působí jóga blahodárně na optimální a harmonický rozvoj celé fyzické konstrukce člověka. Podporuje pohyblivost a napomáhá dosažení harmonické rovnováhy a vnitřního klidu.

Hotel Hochschober nabízí již dlouho bohatý program jak pro začátečníky, tak zkušené jogíny. Zájemci se mohou zúčastnit pravidelných lekcí v hotelu, které jsou na programu po celý rok. Pro ty zkušenější, kteří chtějí více proniknout do tajů jógy, jsou na programu speciální lekce v rámci Týdnů jógy na horách.

V těchto týdnech totiž vyučují jógu pozvaní externí lektoři, přičemž každý je zaměřen na jiný druh jógy: hathajógu, yin & vinyasa jógu, kundalinijógu nebo meditační jógu.

Pravidelné jogínské týdny Jóga na horách jsou organizovány od začátku června do poloviny července a od listopadu do začátku prosince. Co je obzvláště velmi příjemné a oblíbené: je-li pěkné počasí, jsou lekce jógy pořádány venku v přírodě, zpravidla u Zeleného jezera, kde byla vybudována speciální plošina přímo na svahu nad jezerem. V těchto týdnech jsou na programu nejméně tři lekce denně. Soukromé lekce jógy jsou samozřejmostí.

Letošní novinkou je fasciální trénink v józe. Svaly a fascie tvoří souvislou jednotku, která ovlivňuje náš pohyb. Určitým druhem pohybů je však možné stimulaci fascií, stejně tak jako svalů, podpořit. Obě části jsou při józe důležité a měly by se doplňovat. Některé aspekty čtyř principů fasciálního tréninku jsou již v klasické józe zahrnuty. Jiné aspekty však zcela chybí. Pomocí jednoduchých principů dokážete vám známé ásany přizpůsobit takovým způsobem, že k optimální stimulaci fascií bude docházet už během běžného cvičení jógy.

#vysokohorskajoga #rakousko #alpy #meditace #cestovani #Zlatáhokejka #hochschober #hotel

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square