Sluneční stát

Chystáte se na Floridu? Dáváte však přednost vlastnímu domu nebo pronájmu? Pomůžeme s pronájmem nebo zajistíme kompletní proces koupě jakékoliv nemovitosti na Floridě a pomůžeme vám i s případným prodejem či správou vaší nemovitosti.

Kdysi dávno jsem byla přesvědčená, že Florida je nudnou a nezáživnou částí Spojených států, obývanou penzisty a aligátory a hojně navštěvovanou hurikány. Toužila jsem navštívit mnoho míst, ale Florida na mém pomyslném seznamu nebyla. Očekávala jsem nudu a byla si jistá, že mě nic nepřekvapí. Ale znáte to určitě také. Právě ve chvílích, kdy nic nečekáte, zažíváte největší překvapení.

Tím prvním a nejzřejmějším bylo zjištění, že zde senioři sice žijí, ale zdaleka nejsou jedinými obyvateli. Mnohem početněji je zastoupena španělsky mluvící komunita Mexičanů a Kubánců. Mladší a střední generace se tomuto americkému státu rozhodně také nevyhýbá. O celebritách showbyznysu ani nemluvě. Můžete je občas potkat, nejen slavná pobřežní ulice Ocean Drive, ale i některé další čtvrti jsou živoucím přehlídkovým molem nejnovějších trendů a stylů.

Dalším překvapením bylo samotné Miami. Jeho část zvaná South Beach si mě navěky podmanila. Do nekonečna bych se mohla procházet čtvrtí Art Deco, vysedávat v kavárnách a fascinovaně přihlížet mumraji pestrobarevné a multikulturní komunity. Při jedné pozdější (pracovní) návštěvě jsem měla možnost navštívit společenskou akci tamní kubánské exilové komunity. Fascinovaně jsem sledovala dění a měla neodbytný pocit, že jsem něco podobného již zažila. Po chvíli mi to došlo. Připadala jsem si totiž, jako kdyby přede mnou ožil film Olivera Stonea JFK.

Okouzlilo mě množství restaurací nabízejících nejrůznější lahůdky světové kuchyně – samozřejmě od kubánské přes mexickou, havajskou, italskou a francouzskou až po japonskou. Fascinovala mě obrovitá knihkupectví Barnes a Noble nejen svou nabídkou, ale i kavárnami jako jejich samozřejmou součástí. U kávy si tak můžete prolistovat jakoukoli knihu nebo časopis a rozhodnout se, zda si je chcete koupit. Při jedné návštěvě jsem místo knihy pozorovala stařičkou dámu, notně přes osmdesát. Ruka s hrníčkem se jí povážlivě třásla a o židli měla opřenou hůl. Když odcházela, zvedla jsem se také a chystala se jí nabídnout pomoc. Přemýšlela jsem, jak se z knihkupectví dostane domů, protože opravdu sotva chodila. Asi pro ni někdo přijede, říkala jsem si. Zaplatila jsem, vyšla ven a rozhlížela jsem se, kde je belhající se stařence konec. Zůstala jsem stát s pusou dokořán. Žena se právě došourala ke krvavě rudému poslednímu modelu Ford Mustang, odemkla, a než jsem se stačila vzpamatovat, vyrazila smykem a ďábelskou rychlostí z parkoviště. Takhle vypadají floridští důchodci.

S přibývajícími léty a zvyšujícím se počtem návštěv se mé vnímání Floridy dočista změnilo a nedočkavě se těším na každou další cestu. Florida je velmi atraktivní turistická oblast, která vás nadchne svými nekonečně dlouhými písečnými plážemi, čistým mořem, celoročním slunečným a teplým počasím a neutichající zábavou všeho druhu. Hlavními turistickými oblastmi Floridy jsou Miami Beach, Palm Beach, St. Augustine, Daytona Beach a Fort Lauderdale na východě západního pobřeží USA; Sarasota, Tampa a St. Petersburg na západě západního pobřeží USA. Oblast Orlanda, kde je umístěn i Disney World (rozprostírající se na území o rozloze 27 000 akrů), je nejpopulárnějším turistickým cílem Floridy. Mnoho turistů také směřuje k NASA Kennedy Space Center’s – kosmodromu USA na Cape Canaveral – či do národního parku Everglades. Vydejte se i vy objevovat Floridu.

#florida #cestovani #dovolena #turistickaoblast #slunce #usa

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square