První podmořské muzeum v Evropě

Na Kanárských ostrovech postavili první podmořské muzeum v Evropě. Navštívit ho samozřejmě bude moci jen ten, kdo se umí potápět. Zajistíme pro vás nejen návštěvu muzea, ale i celou cestu na Kanárské ostrovy.

Sochy jsou umístěny v zátoce Coloradas ve městě Yaiza na ostrově Lanzarote. Jejich autorem je britský sochař Jason deCaires Taylor, který na Lanzarote žije. V první fázi je zatím pod hladinou Atlantiku k vidění 60 soch, do ledna příštího roku by tam mělo být celkem 300 postav v 10 instalacích.

Mezi sochami, které spočívají v hloubce 14 metrů pod hladinou, je i sousoší Vor z Lampedusy, které odkazuje na současnou uprchlickou krizi v Evropě. Instruktoři potápění, kteří budou návštěvníky doprovázet, dostali umělecké školení. Každé sousoší má totiž svůj příběh.

Taylor na projektu pracoval dva roky na souši, než získal povolení umístit sochy na mořské dno. Jedenačtyřicetiletý britský umělec má již s podobným projektem zkušenost z Mexika, kde je 500 jeho soch od roku 2009 na dně Karibiku u pobřeží města Cancún. Ročně toto Podmořské muzeum umění (MUSA) navštíví ročně v průměru 200 000 lidí.

#podmorskemuzeum #kanarskeostrovy #potapetse #lanzarote #jasondecairestaylor

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square