Pronajměte si pokoj van Gogha

Chystáte se do USA? Máte rádi dílo malíře Vincenta van Gogha? Zdá se vám, že naše otázky spolu nesouvisí? Omyl. Obdivovatelé holandského malíře totiž mají nyní možnost strávit noc v napodobenině pokoje, v němž umělec žil při pobytu ve městě Arles. Místnost nabízí k pronájmu Chicagský ústav umění. Napište nám, cestu i pronájem zařídíme.

Přesnou kopii místnosti zachycené na van Goghových obrazech nechala galerie umění zhotovit v rámci propagace své výstavy, která potrvá do 10. května. Zájemci si mohou pokoj v chicagské čtvrti River North pronajmout za deset dolarů na noc. Pokoj přitom zdánlivě nabízí sám slavný malíř. „Požaduji deset dolarů, protože si potřebuji koupit barvu. S radostí vám ale poskytnu vstupenky na svou výstavu v Chicagském ústavu umění," píše se v nabídce pokoje.

Stejná napodobenina van Goghova pokoje z Arles jako ta pronajímaná bude k vidění i přímo na výstavě. Návštěvníci galerie na ní budou mít možnost pokochat se i všemi třemi verzemi slavného obrazu, z nichž jedna je trvale v majetku právě Chicagského ústavu umění.

#vangogh #malir #pokojvangogha #obrazy #chicago

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square