Perla italského pobřeží

Chystáte se do Itálie? Máme pro vás je perfektní tip. Navštivte jedno z nejúžasnějších italských městeček. Positano je přímořské městečko jihoitalského regionu Kampánie, asi 50 km jižně od Neapole. Je nejzápadnějším bodem slavné Amalfitany, která je pro své přírodní krásy známá po celém světě a od roku 1997 ji najdeme na seznamu Světového dědictví UNESCO. Kontaktujte nás a zařídíme cestu i ubytování.

Tohle kouzelné místo přímo padající po strmém svahu k moři si dokázalo udržet svůj charakter i se všemi turisty, elegantními hotely a restauracemi. Nádherné pobřeží táhnoucí se od Capo di Sorrento do Positana je zážitek sám pro sebe. Ne mnoho lidí ví, že Positano, nebylo původně rybářskou vesnicí, ale horskou. Během 14. a 15. století působily vesničky podél pobřeží Amalfi jako nezávislý stát. Z důvodu ochrany postavili lidé své domy a kostely vysoko, uvnitř hor. Během 16. a na počátku 19. století italský lid zapomněl na tuto krásnou vesnici, a kouzlo Positana znovu objevili intelektuálové a umělci. Nyní je již Positano po mnoho dekád jedno z nejexkluzivnějších letovisek v Itálii, přitahující celebrity, umělce, hudebníky a spisovatele.

Procházka ulicemi Positana umožňuje zblízka si prohlédnout specifickou architekturu, na které na první pohled zaujmou dvě věci. První z nich jsou úzké a vysoké stavby, jejichž charakter je dán geografickými podmínkami. Druhým nápadným rysem jsou úzké uličky, které měly pomáhat při obraně města. Dnes jsou tyto uličky plné malých obchůdků se zbožím místních výrobců, jako například místní tradiční likér Limoncello nebo nejrůznější výrobky z citrónů - od sladkostí, přes vonné dekorace a svíčky, až po samotné citróny nadměrných velikostí.

Špičkové ubytování naleznete v pětihvězdičkovém hotelu Le Sirenuse, který patří k síti těch nejvybranějších malých hotelových zařízení na světě The Leading Small Hotels of the World. Půvabný elegantní hotýlek s vynikajícími službami je už od poloviny minulého století v péči rodiny Sersale. V současnosti se o své hosty stará již 3. generace této rodiny. Přestože hotel byl na začátku 21. století kompletně zrekonstruován a skýtá veškerý komfort pětihvězdičkového hotelu, neztratil nic ze své rodinné atmosféry a útulnosti.

Pokoje jsou světlé, zařízené v zajímavé kombinaci starobylého a moderního nábytku, kontrastujícího s chladivými bíle vymalovanými stěnami. Podlahy jsou vykládány barevnými dlaždicemi a většina pokojů má balkón nebo terasu s výhledem na moře. Apartmá mají klenuté stropy, jsou také zařízeny vzácným starobylým nábytkem, keramickou dlažbou, výzdobu dotváří malby starých mistrů.

Uchvátí vás restaurace La Sponda s klenutými stropy, které jsou obsypané kvetoucími bougainvilliemi, kde se servírují večeře při svíčkách a odkud se otvírá nádherný výhled přímo na moře, ostrovy Sirén nebo na barokní domy šplhající do kopce. V hotelu je několik půvabně zařízených místností s barem, zvoucích k posezení - jsou zařízeny ve stylu venkovských sídel 18. století se smyslem pro detail, stylovým nábytkem, kresbami, vždy vyzdobeny čerstvými květinami. U bazénu je prostorná terasa pro slunění obklopená citroníky. Relaxační centrum hotelu bylo otevřeno v roce 2000, bylo navrženo proslulým italským architektem Aulentim a lze tu najít vše pro obnovení tělesných a duševních sil - tělocvičnu, fitcentrum, saunu, bio saunu, parní lázeň, centrum krásy.

#positano #italie #lesirenuse #lasponda #dedictviunesco

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square