Nejlepší pláže

Přemýšlíte, kterou oblast si zvolit pro relax na pláži? Nechte se inspirovat přehledem pláží, které cestovatelé pro letošek vyhodnotili na portálu Tripadvisor jako nejlepší pláže světa a Evropy. Až si vyberete, obraťte se na nás. Dovolenou pro vás zařídíme.

Neuvěřitelně průzračná, čistá voda hrající stovkami odstínů modré a zelené a bělostné pláže – nádhera!“ říkají cestovatelé o pláži Grace Bay na karibském ostrově Providenciales. Druhé místo získala brazilská pláž Baia do Sancho na ostrově Fernando de Noronha. Třetí pozici obsadila Playa Paraiso na Kubě.

V první desítce se dále umístily Seychely s pláží Anse Lazio na ostrově Praslin, bělostná venezuelská pláž Cayo de Agua nebo také Flamenco Beach v Portoriku. Sedmá je španělská Playa de Ses Illetes na Baleárách (evropská jednička), která je v žebříčku jedním z nováčků. Poslední tři místa v top desítce obsadily pláže Ngapali Beach v Barmě, West Bay Beach v Hondurasu a Nacpan Beach na Filipínách.

Tripadvisor uveřejnil současně s nejlepšími světovými plážemi také žebříček nejlepších pláží v Evropě. První je již zmíněná pláž na Baleárách, druhá je Elafonissi Beach v Řecku — loni skončila desátá, letos o čtyři místa níže. Turisty tam uchvátil klid, krásné moře a také růžový písek. Z řeckých uspěly například pláže Balos Beach and Lagoon nebo St. Pauls Bay. Na rozdíl od loňského hodnocení zabodovalo tentokrát také Portugalsko, a to s pláží Praia da Marinha obklopenou útesy a obývanou množstvím mořských živočichů. V Itálii pak Cala Mariolu nebo La Pelosa Beach. Méně očekávaným tipem pak může být rozlehlá písečná pláž Jurmala Beach v Lotyšsku. Nezklame ani francouzská pláž Palombaggia Beach s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře.

#nejlesiplaze #tripadvisor #gracebay #baiadosancho #playaparaiso

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square