Hudební Krumlov

Jubilejní pětadvacátý ročník Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se koná od 15. července do 6. srpna. Hlavní hvězdou bude jeden z největších tenoristů současnosti Juan Diego Flórez, který vystoupí 16. července v Pivovarské zahradě. Máte zájem o tento či jiný koncert? Napište nám.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví čtvrtstoletí své existence, proto bude letošní ročník připomenutím koncertů některých výjimečných interpretů, kteří na festivalu za dobu jeho trvání vystoupili. Pozvání na MHF ČK 2016 přijali např. Arturo Sandoval, Daniel Raiskin, Roger Isaacs, Bohuslav Matoušek a další. V průběhu čtyř týdnů se představí i celá řada dalších světově proslulých umělců v čele s hlavní hvězdou 25. ročníku, peruánským tenoristou Juanem Diegem Flórezem.

Kromě koncertů klasické hudby se již tradičně uskuteční i večery jiných žánrů: koncert jazzové legendy - trumpetisty Artura Sandovala s CBC Big Bandem, večer filmových melodií Ennia Morriconeho a Luboše Fišera, projekt Carlose Piñany s názvem Flamenco Symphony, večer muzikálových melodií Bravo Broadway! se sólisty z broadwayských divadel, koncert šansoniérky Szidi Tobias atd. Festival vzdá rovněž poctu W. A. Mozartovi, od jehož narození příští rok uplyne 260 let. Závěr festivalu pak bude skutečně velkolepý, zazní dílo Carla Orffa Carmina Burana v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dvou pěveckých sborů.

#ceskykrumlov #vstupenky #koncert #hudba #juandiegoflorez

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square