Novinky značky Nespresso

Nová limitovaná edice výjimečné kávy Nespresso se letos zaměřila na kávu z oblasti u jezera Kivu ve Rwandě a z oblasti Chiapas v Mexiku. Obě kávy nesou název „srdce“ v jazycích, ze kterých pocházejí: „UMUTIMA wa Lake Kivu“ a „TANIM de Chiapas“.

Pobřeží jezera Kivu ve Rwandě je úrodné a nalézají se tam malé, ale vysoce modernizované pěstírny. Místní pěstitelé kávy využívají nejmodernější způsoby zpracování své sklizně, která probíhá ručně, a zralé bobule jsou ještě jednou ručně pečlivě protříděny. Káva ze Rwandy se dnes považuje za jednu z nejsladších a chuťově nejbohatších káv pěstovaných ve východní Africe. Kávoví odborníci společnosti Nespresso polovinu zrnek praží lehce, což zvýrazní šťavnaté ovocné tóny kávy. Druhou polovinu praží více zprudka, což zajistí silný a bohatý nápoj.

V mexickém Chiapas se káva naopak pěstuje na vysoko položeném vulkanickém území. Káva se pěstuje tradiční způsoby ve stínu tropického deštného pralesa, čímž prodlužují dobu zrání a dávají tak svým zrnkům konzistentně vysokou kvalitu a jemné aroma. Pražení ve společnosti Nespresso probíhá podobně jako s kávou z Rwandy: část zelených zrnek je pražena dlouhou dobu při nízké teplotě, aby se ochránila příchuť po ořeších a pečivu a zbylá část je pražena kratší dobu prudčeji, aby získala hladkou a jemnou strukturu.

Rwandská káva chutná nejlépe jako espresso nebo lungo a ta mexická jako ristretto nebo espresso. Výborně však obě kávy ladí s mlékem, takže se doporučují také jako capuccino nebo latte machiato.

Kontaktujte nás, kávu pro Vás zakoupíme a doručíme!

#Nespresso #káva #nakoupímeproVás

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square