Lyžování ve Francii

Pokud se ještě chystáte lyžovat, doporučujeme některé z nepřeberných zimních středisek ve Francii. Záleží čistě na vás, co od oblasti očekáváte. Všechna střediska nabízí samozřejmě i velkou škálu nejrůznějších. Vybírat můžete fitness a wellness aktivity, bruslení, ycházky na sněžnicích, ale také jízdy se psím spřežením, nebo ski joerïng, kdy vás táhne na lyžích kůň. Mezi vyhledávané aktivity patří i zorbing a snowkiting. Vyberte si destinaci a my se postaráme o vše ostatní.

Největší lyžařská oblast světa, neboli Trois Vallées, se skládá z osmi vzájemně propojených středisek (např. Méribel, Les Menuires, La Tania, Courchevel) s neuvěřitelnými 610 km upravovaných sjezdových tratí. Nejméně polovina sjezdovek je určena zejména nenáročným lyžařům či začátečníkům a malým dětem.

Ve středu Hautes Alpes naleznete vyhledávanou lyžařskou oblast La Forêt Blanche, v níž se nacházejí oblíbená propojená střediska Vars a Risoul, kde najdete jednu z nejtěžších a nejnáročnějších černých tratí – sjezdovkou zvanou La Coni. Mimo lyžování vám nabízí paragliding, bruslení, bazén apod. V rámci střediska naleznete také upravené běžecké tratě o délce 45 km.

Nejstarší lyžařskou oblastí ve Francii je Chamonix v samém jádru Alp. Jeho centrum leží v nadmořské výšce 1 035 metrů na úpatí Mont Blancu a je jedním z nejstarších středisek zimních sportů. Uchvátí vás zdejší nenapodobitelná a jedinečná atmosféra. Dlouhou tradici, kterou zde mají zimní sporty, dokládá i fakt, že městečko hostilo roku 1924 první zimní olympijské hry v historii. V okolí Chamonix čeká na lyžaře 69 sjezdových tratí ležících v nadmořské výšce od 1 035 do 2 765 metrů. 8 sjezdovek má nejnižší, tedy zelenou obtížnost, 28 je modrých, 20 červených a 10 se chlubí černou obtížností.

Mezi oblíbená střediska patří například i univerzitní město Les 2 Alpes. Středisko zaujme nejen svým moderním zařízením a nově otevřenou sjezdovkou, ale zejména lyžováním přímo na největším ledovci Mont de Lans. Délka tratí činí více jak 225 km v nadmořské výšce až 3 600 m n. m. Vyzkoušet můžete snowparky a také kaňony pro freeride lyžování. Stejně jako ostatní střediska, tak i zdejší nabízejí velice bohatý noční život.

Téměř v samém jádru Savojských Alp leží propojená střediska Tignes/Val d'Isere, která nabízejí více než 300 km sjezdovek. S ohledem na ledovec splňuje středisko veškerý komfort. Vyzkoušet můžete zimní rally, jízdu se psím spřežením, jízdu na kole, paragliding nebo řadu halových sportů.

#Francii #TroisVallées #lyžování #Alpy

Poslední novinky
Archív
#hashtagy
Zatím žádné štítky
Sledujte nás
  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Basic Square